2013 Opel Corsa ecoFlex’in tanıtımı yapıldı

2013 Opel Corsa ecoFlex resimleri özellikleri yakıt tüketimi ekonomik otomobil modelleri en az yakan dizel otomobiller…

Yeni Opel Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX, Opel tarihinin en ekonomik ve yakıt tasarruflu dizel modeli olarak tanıtıldı. Mevcut dizel ünite için özel bir güncelleme paketi hazırlayan mühendisler aracın ECU yazılımı, değişken deplasmanlı yağ pompasını ve manuel şanzıman sistemini revize etmişler. Ayrıca, düşük yakıt tüketim değerlerine sahip diğer otomobillerde de gördüğümüz yeni süspansiyon sistemi, düşük yuvarlanma dirençli lastikler ve düşük viskoziteli şanzıman yağı gibi güncellemeler Corsa ecoFlex’e de uygulanmış.

Değişikliklere rağmen motor 95 bg güç ve 190 Nm tork üretmeye devam ediyor. Üç kapılı versiyon sıfırdan 100 km/s hıza 12.3 saniyede çıkıyor. Maksimum 177 km/s sürate sahip olan 2013 Opel Corsa ecoFlex’in ortalama yakıt tüketimi 3.3 L/100km, CO2 emisyon değeri ise 88 g/km.

Bir önceki yazımız olan 2013 Opel Cascada gün ışığına çıktı başlıklı makalemizde opel yeni modelleri cascada hakkında bilgiler verilmektedir.


BENZER KONULAR

2013 Opel Corsa ecoFlex’in tanıtımı yapıldı makalesi Ana Sayfa, Opel kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
yeni toyota proace
2013 Toyota ProAce Tanıtıldı

Yeni Toyota proace özellikleri resimleri motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketimi test sonuçları... Japon otomobil devi Toyota, Avrupa pazarı için...

Kapat