2014 Skoda Yeti

Makyajlanmış 2014 Skoda Yeti resmi olarak duyuruldu. 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılıyor olacak. Çek oto üreticisi Skoda 2014 model makyajlı Skoda Yeti aracını, 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımından önce resmi olarak duyurdu.

skoda yeti 2014
Yenilenen Yeti mevcut modele göre daha saf bir imaj çizerken Skoda’nın tanıdık ön yüzüne de ev sahipliği yapıyor. Birleşik ön ızgarası, sportif ön tamponu ve gündüz yanan LED destekli bi-xenon ön farları ile dikkat çeken yeni Skoda modeli, daha çekici kaputunun yanı sıra arka tarafta da hafif değiştirilmiş arka farlar ve bagaj kapağındaki belirgin arma gibi yenilikler ile cazibesini artırıyor. Skoda, 2014 model Yeti için iki adet tasarım versiyonu sunuyor; beyaz olan şehir için tasarlanırken yeşil olan ise siyah tamponları ve yan pervazları ile off-road için tasarlanıyor. Opsiyonel arka görüş kamerası ile birlikte sunulan ilk Skoda model olan bu araç, 405 litrelik bagaj hacmini koltuklarını katlayarak 1760 litreye çıkarabiliyor.

2014 skoda yeti

2014 model Yeti üç benzinli ve dört dizel motor sunuyor. 1.2 TSI modelinde 105 beygir üretirken 2.0 litrelik TDI ile170 beygire kadar güç verebilen motor seçenekleri mevcut olacak. Motor seçimine bağlı olarak önden ya da dört çeker sürüş sistemi tercih edilebiliyor. Üretilen gücün tekerlere aktarılması anlamında ise altı vitesli manuel veya altı ve yedi vitesli DSG aktarım sistemleri mevcut olacak.Yeni Yeti’nin en tutumlu versiyonu ise 1.6 TDI motoru ile 105 beygir üretebilen GreenLine. Önden çekişli sürüş sisteminin yanı sıra manuel aktarım sistemine sahip olan araç 100 kilometrede sadece 4.6 litre yakıt tüketiyor. GreenLine’ın karbondioksit emisyonu ise kilometrede 119 gram olarak ölçülüyor.

Vural Burç ÇAKIR
TRaraba.com

Bir önceki yazımız olan Škoda Rapid Spaceback başlıklı makalemizde Škoda Rapid Spaceback hakkında bilgiler verilmektedir.

2014 Skoda Yeti skoda snowman ne zaman çıkacak,skoda snowman fiyatı,2014 model skoda yeti,skoda yeti yeni model ne zaman çıkacak makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.
Etiketler:

BENZER KONULAR

2014 Skoda Yeti makalesi Ana Sayfa, Skoda kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
2014 Hyundai Elantra
2014 Hyundai Elantra

2013 senesinin dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak. Hyundai, makyajlanmış 2014 model Elantra aracını Güney Kore’de resmi olarak tanıttı. Ön tamponu 5mm...

Kapat