Chevrolet’nin Avrupa’daki satışı durduruluyor

GM, Chevrolet’nin Avrupa’daki satışını durdurma kararı aldı.

GM yönetim başkanı olan Steve Girsky’nin yaptığı açıklamaya göre, GM 2015 yılının sonundan itibaren Avrupa pazarında Chevrolet marka otomobil satışı yapmayacak. GM bunun yerine Avrupa merkzi olan Opel markasına yoğunlaşacak.

GM merkezinden gelen bir diğer açıklamaya göre, markanın Avrupa pazarında yer aldığı yıllar içerisine Avrupa merkezli markalarla olan rekabetini kazançlı olarak bulmadıkları yer alıyor.

chevrolet
Girsky, “Aslında bu çekilme bizim için bir mağlubiyet yada galibiyet değil. Bünyemizde yer alan Avrupa’nında yakından tanıdığı Opel/Vauxhall markasına daha fazla önem vereceğiz.” dedi.

Marka, bünyesinde bulunan bazı markaların Avrupa’daki satışına devam edeceğininde açıklamasında bulundu. Yenilenen Corvette, Cadillac  gibi markaların ve modellerin Avrupa pazarında müşterilerle buluşacağı, GM’nin Avrupa pazarından tamamen vazgeçmediğin birer göstergesi… General Motors, “Aldığımız karar, Opel’in Avrupa’daki yerini daha da belirginleştirecek, buradaki asıl amaç Opel markasının varlığını ve kârlılığını arttırmak” açıklamasında bulundu.

2005 yılında Avrupa pazarına giriş yapan Chevrolet markası bugüne kadar Avrupa’da toplam da 200.000 adet otomobil satışı gerçekleştirdi. Chevrolet markası Avrupa pazarında en çok tercih edilen küçük sınıf otomobillere yoğunlaşmıştı. Markanın bu segmentte yer alan modelleri olan Aveo ve Spark, bildiğiniz üzere Daewoo’nun Kore’deki fabrikasında üretiliyor. Bu durumda akıllara “Avrupa’daki Chevrolet modelleri acaba Amerika’daki modelleriyle aynı değil mi?, Bu yüzden mi Chevrolet Avrupa’dan çekiliyor?” gibi sorular getiriyor. Markanın gelecek günlerde yapacağı açıklamalar belki bizim gibi düşünenlerin sorularını ortadan kaldırır…

Chevrolet markasının Avrupa başkanı olan Thomas Sedran,” Avrupa’nın kısır ekonomik döneminde Chevrolet’in satış rakamları bizi etkiledi.” açıklamasında bulundu. Chevrolet’in Avrupa’da kayıtlı 1900 adet yetkili satıcısı ve servisi bulunuyor. Bu hizmet noktalarının haricinde araçlarının bakım ve onarım ihtiyaçlarını gideren müşterilerin, markanın Avrupa’dan çekilme kararına da etkisi bulunuyor.

General Motors 1999 yılından bu yana 18 milyar dolar kaybetti ve 2013 yılı son çeyreğinde markanın 214 milyon dolar borcu bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Chevrolet Trax'ı Yakından Tanıyın! başlıklı makalemizde chevrolet trax hakkında bilgiler verilmektedir.

Chevrolet'nin Avrupa'daki satışı durduruluyor chevrolet üretimi durdumu,chevrolet satışı durduruldu,chevrolet neden trkiye\den ekiliyor,cahovrelenin sat neden durduruldu,captiva satisi durdu piyasası nasıl etkilenir,captiva üretimi durdumu,chevrolet neden avrıpada satışını durduruyor,siz olsanız chovrolet captıva alırmısınız makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.

BENZER KONULAR

Chevrolet’nin Avrupa’daki satışı durduruluyor makalesi Ana Sayfa, Chevrolet kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Chevrolet’nin Avrupa’daki satışı durduruluyor” için 5 yorum

 1. Türkiye için yanlış karar diyor ki:

  Türkiyede tam tutuldu,1-2 sene sonra zirveye oynayacaktı bunlar çıkıyor ne ahmaklık.kardeşim çıkıyorsan satamadığın ülkeden çık hepsinden ne çıkıyorsun.Bu açılamadan sonra çıkmak için 2015 sonunu beklemeyin şimdiden satışlar durur siparişler iptal olur.2.el dibe vurur…Müşterinin durumu maduriyeti ne olacak.Türkiyede emin adımlarla ilerlerken bu karar çok yanlıştır.Bu yanlış tan dönmeleri için Türkiye temsilcileri Şirketle görüşüp ikna etmelidrler…….Bu yanlıştan dönülmesi için Müşteriler Chevrolet web sitesine e-mail atmalıdrlar.

 2. adem çelik diyor ki:

  selam arkadaşlar chevrolet bu kadar tutulduktan sonra satışların durdurulması inanılır gibi değil ve 2015 kadar devam edeceğini söylüyor bu açıklamadan sonra kim chevrolet otomobil alır merak ediyorum bence türkiye chevrolet yetkilileri temsilcileri ikna etmeliler sayglarımla

 3. nurettin kaplan diyor ki:

  bildiğim kadariyle türkiyede iyi bir pazar payına ulaştğınızı tahmin ediyorum şimdi ne olacak şu an itibariylebu arcları şu an satıyorum desen on müşteride birkişi şu an piyasa fiatının yüzde otz kırk aşşağısına satabilirsin belki bunarağmen alan yinede tereddüt içinde olacak ucuz aldım diye mutlu olmayacaktır çünki yarın serviler parça sorunu ve buna benzer çok deyişik sorunlar çıkacaktır yedek paça lazım olduğunda elimizde yok siariş verelim veridi verilmedi geldi gelmedi bi çok sorun olacak sayın yekililer siz eyr dürüs firmaiseniz bu eldeki aracları ya makul fiatla almanız veya deyişik formüller üreterek bu arac sahiplerini bi şekilde rahatlatmanız gerekir ciddi firma bunuyapar eyer siz bu arac sahiplerine makul bir imkan sağlamadığınızzaman bu insanlar o araclar elde kaldığı müddtce size söyleyeceğivardır hemde her cevrole gördüğünde

  • münir kostak diyor ki:

   iyi günler bu mailleri kimler okur bilmiyorum ama şöyle bir gerçek var chevrolet sadece avrupadan çekilme kararı almadı bütün dünyadan ipini kendi çekti neden çünkü varoldğu ülkelerde siz olsanız bir chevrolet alırmısınız şimdiden türkiyede 2.el satışları dibe vurdu bende 2 captiva var aslında çok memnum ama satmak istedim içler acısı bence chevroletin bunu bir daha kararı gözden geçirmesi gerekiyor.

 4. selman korkmaz diyor ki:

  iyi günler bende bir cehevrolet kullanıcısıyım aveo marka aracım dan cok memnunum ama bu piyasadan çekilme olayı herkes gibi benide cok rahatsız etti fiyatlar taban yaptı satmakistemiyorum ama bilmiyorum burdan bizi duyan varmı bu işe bir çözüm bulmalrı lazım ben 5 sene sonra parçada bulamaz olurum tam türkiyede tutalmaya başladı piyasadan çekildi

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
ford mustang 2015 (5)
Efsanevi Ford Mustang Yenilendi ( 2015 Ford Mustang )

2015 yılında satışa sunulacak olan yeni Mustang hem daha güçlü hem de daha ekonomik olacak! Yenilenmiş haliyle müşterilerinin buluşacağı tarih...

Kapat