Lada ‘dan muhteşem Crossover

Lada yeni modelleri xray özellikleri resimleri motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketimi ve resimleri…

Rus otomobil üreticisi Lada, komünizmin yıkıldığı 1991 yılından bu yana sadece Vega ve pek de tutulmayan Kalina modeli ile gündeme gelebilmiş, ülkemizde de sıkça kullanılan Samara modelinde ve arazi aracı olan Niva ‘da herhangi bir yenilemeye gitmemişti. Taa ki yeni crossover modeli olan XRAY konseptine kadar. Kendi evinde, Moskova Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan XRAY kuşkusuz fuarın en dikkat çekici ve şaşırtıcı otomobillerinden biri oldu. Şaşırtıcı diyorum zira kimse Lada ‘dan böyle bir atak beklemiyordu sanırım.
AutoVAZ bünyesinde üretim yapan Lada’nın, XRAY adındaki crossover konsepti, Mercedes-Benz ML veVolvo XC60′ın tasarımından sorumlu Steve Mattin tarafından çizilmiş.
Agresif bakışlarıyla dikkat çeken XRAY’in kabini, deri döşeme ve TFT LCD ekran gibi Lada’larda görmeye alışık olmadığımız özelliklere sahip. Lada’nın konseptiyle ilgili detaylar henüz açıklanmış değil.
Lada, Moskova’da aynı zamanda Lada Kalina baz alınarak geliştirilen elektrikli ‘El Lada’ konseptini de duyurdu. Elektrikli Lada’nın 150 km’lik menzile sahip olduğu iddia ediliyor. XRAY, Lada’nın gelecekte Rusya pazarındaki etkinliğini arttırma hedefinin bir parçası olacak gibi görünüyor.

2012 Lada XRAY Concept Foto Galeri

Lada 'dan muhteşem Crossover lada xray fiyatı,lada xray concept fiyatı,lada xray,lada xray özellikleri,lada konsept,lada x ray türkiye,LADA XRAY TÜRKİYE YE NE ZAMAN GELİR,lada xray motor özellikleri,Lada Xray Cross motor özellikleri,2015 model crossover oto modelleri,lada samara 2014 2015 mode otomobiller,2015 model lada fiyatları,2015 model crossover suv otomobiller türkiye,lada xrayın türkiyeye geliş tarihi makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.

BENZER KONULAR

Lada ‘dan muhteşem Crossover makalesi Ana Sayfa, Lada kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
nissan 2013 modeller sentra
2013 Nissan Sentra Duyuruldu

Nissan yeni modelleri 2013 sentra özellikleri resimleri yakıt tüketimi motor seçenekleri... Japon otomobil üreticisi Nissan 'ın Çin pazarında Sylphy (Narin)...

Kapat